29-08-2009 | Драгомир Ставрев | Принтирай Принтирай

"Сливнишки герой" (Сливница) - "Германея" (Сапарева баня)В мач от 3-ти кръг на Югозападната “В” група, футболистите на ФК “Сливнишки герой” (Сливница) победиха с 1:0 отбора на “Германея” (Сапарева баня).

Домакините от Сливница доминираха през първите 45 минути, но така и не стигнаха до много изгодни положения за гол. Това полувреме ще се запомни единствено с няколко спорни отсъждания на главния рефер Борислав Колев.

Срещата бе далеч по-интересна през втората част. При една бърза контраатака, играч на Германея проби през центъра, излъга двама защитника и остана сам срещу вратаря. За щастие ударът му срещна десния страничен стълб на вратата на сливничани. В средата на полувремето играч на “Сливнишки герой” бе повален в наказателното поле и главния рефер Борислав Колев отсъди дузпа. Зад топката застана капитана на Сливница – Руслан Нацев, който с прецизен удар откри резултата. Срещата можеше да се реши още в следващата минута, когато при бърза контраатака играч на “Героя” се откъсна зад защитата на гостите, но за жалост ударът му срещна левия страничен стълб. До края на срещата и двата отбора имаха шансове за промяна на резултата, но до нов гол не се стигна.

След тази победа и равенството 1:1 в предния кръг срещу отбора на Миньор 1919 (Перник), възпитаниците на Венци Рангелов оглавиха класирането в Югозападната “В” група с актив от 7 точки.

5. Ботев 1937 (Ихтиман)32014:56
6. Миньор (Бобов дол)32018:36
7. Германея (Сапарева баня)31114:24
8. Малеш (Микрево)21103:14
9. Места 2005 (Хаджидимово)31118:64
10. Чепинец (Велинград)21013:33
11. Бенковски (Пазарджик)21011:13
12. Хебър (Пазарджик)31025:83
13. Миньор 1919 (Перник)20201:12